Kiev Eğitim

Eğitime son derece önem veren ülkelerden biri olan Ukrayna, nitelikli ve modern eğitim anlayışı ile yabancı öğrenciler tarafından da tercih ediliyor. Birçok avantajı olan Kiev eğitim sisteminde taban puanı aranmadığı gibi, herhangi bir düz lise veya meslek lisesinden mezun olanlar istediği üniversitenin istediği bölümüne girebiliyor.

Doğa Harikası Kiev’de Eğitim Almak Bambaşkadır

Tarihi dokusu, yemyeşil doğası, parkları ve bahçeleri ile adeta bir Cennet olan Kiev, eğlenceli gece hayatı ve dünya sıralamasındaki üniversiteleri ile adından söz ettiriyor. Gezmek, eğlenmek, Rusça öğrenmek ve bir taraftan da sınavsız bir şekilde dilediği üniversitenin istediği bölümünde okumak öğrenci adaylarına çok cazip geliyor. Ukrayna Kiev’de okumak, hatta iş kurup çalışmak ve Ukrayna’da yaşamak için gerekli tüm prosedürleri sizler için hazırlıyor ve takip ediyoruz. Kiev’de eğitim almayı düşünüyor ve gelecekle ilgili planlarınızı Kiev üzerine kurguluyorsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Mavi Diplomalı Kiev Eğitim Sistemi

Kiev’de eğitim almak isteyenlerin kafasındaki en büyük soru mavi diplomanın olup olmadığıdır. Ukrayna, eğitimde her detayı düşünen bir ülke olarak bunu da düşünmüş. Öğrencilerin dilediği coğrafyada kendisini gösterebilmeleri için her öğrenciye mavi diploma hakkı tanımıştır. Eğitim sonunda alacağınız diploma ile ister Türkiye’de ister Ukrayna’da, isterseniz de dünyanın herhangi bir ülkesinde bu diplomayı kullanarak iş hayatına atılabilirsiniz. Her yerde geçerli bir diploma sahibi biri olarak dilediğiniz ülkede kariyer yapabilirsiniz.

Kiev Üniversiteleri

Kiev İşletme ve Ekonomi Üniversitesi, Ulusal Havacılık Üniversitesi, Politeknik Üniversitesi, Taras Shevchenko Üniversitesi, ve daha birçok üniversite bulunuyor. 16 Fakülte ve üniversite içinde 7 Enstitü bulunuyor. Biyoloji Fakültesi, Coğrafya Fakültesi ve Tarih Fakültesi yabancı öğrencilerin yakından ilgilendiği fakülteler olarak dikkat çekiyor.

1834 yılında kurulan Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi’nde ilk yıl sadece felsefe fakültesi varken şu anda 14 fakülte ile 20.000 civarı öğrenciye eğitim veriyor. Özellikle üniversitenin hazırlık bölümü ülkenin en iyisidir.

Ukrayna’da eğitim almak isteyen ve bunu gerçekleştirenler son derece şanslı kişilerdir. Üniversite eğitim ücretleri uygun olup fakülteye ve bölümlerine göre değişir. Eğitim dili de fiyatları etkileyen bir başka unsurdur.