Ukrayna Turizm

Tarihi yerleri, yemyeşil doğası, dünyaca ünlü parkları ve doyumsuz gece hayatı ile tam bir tatil Cenneti olan Ukrayna, Doğu Avrupa’nın en popüler turizm merkezidir. Başkenti Kiev, vizesiz gezilebilen en güzel şehirlerdendir. Türkiye’den Ukrayna’ya hava, kara veya deniz yolu ile gidebilirsiniz. Dünyaca ünlü Ukrayna turizm aktiviteleri ve tatili için tur paketlerine bir göz atabilir, en hesaplı fiyatlarla tatilin ve eğlencenin merkezi olan Ukrayna’da unutulmaz bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

Ukrayna Turizm Kültürü

Renkli, zengin ve çeşitli sosyal yaşamı ile inanılmaz bir şehir olan Ukrayna, Avrupa’nın önde gelen turizm şehridir. Hiç bitmeyen konser ve tiyatroları, devasa büyüklükte kütüphaneleri, spor tesisleri ve dünyanın en ünlü orkestraları ile turistlerin gözdesidir. Toplu taşımanın ucuz olduğu Ukrayna’da bir yerden bir yere gitmek son derece ekonomiktir. Keyifle şehri turlayabilir, zengin Ukrayna mutfağının tadına bakabilirsiniz.

Ukrayna’da Gezilecek Yerler

Kiev şehrindeki özgürlük meydanı tüm ziyaretçilerin görmek istediği bir yerdir. Aziz Sofya Katedrali ve Kiev Müzesi de Kiev’de gezip görmek isteyeceğiniz eserlerdir.
Odessa liman şehrini görmeden gelmek olmaz.

Deribasovskaya, Devlet Opera Binası, Potemkin merdivenleri ve Puşkin Müzesi Odessa’nın en popüler yerleridir. Tarih Müzesi, Annunciation Katedrali, Kozmos Müzesi, Pokrovsky Katedrali Uspensky Katedrali ve hayvanat bahçesini de mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.

Festivalleri İle Büyüleyen Ukrayna

Ukrayna turizminde renkli anlara sahne olan festivaller turistleri adeta müziğe doyuruyor. Kiev Yaz Müzik Festivali, Ukrayna Dünya Müzik Festivali, Koktebel Uluslararası Caz Festivali ve Molodist Uluslararası Film Festivali ile ziyaretçiler unutulmaz bir tatil yapıyor. Tatilinizi Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında düzenlenen bu festivallerden birine mutlaka denk getirmeli ve canlı müzik performansları ile dünyanın önde gelen müzik sanatçılarını dinlemelisiniz.

Zengin ve Lezzetli Mutfağı İle Ukrayna

Gezme ve eğlenme denildiğinde ilk akla gelen şehirlerden olan Ukrayna, zengin mutfağı ile de büyülüyor. Gezme, eğlenme, dans ve müzikle için ihtiyacınız olan enerjiyi Ukrayna mutfağının eşsiz lezzette yemeklerinde bulacaksınız. Ukrayna turizminde önemli bir yere sahip olan yeme içme kültüründe Türk lezzetlerine benzer tatlar da meşhurdur. Varenyky mantısı bunlardan biridir. Türk mantısına çok benzeyen bu lezzeti mutlaka tatmalısınız.